Farmacia online Stejara
by Stejara - Preparate in farmacie! Oferte cu livrare gratuita Oferte cu stoc-limitat Cutia cu surprize farmacie online
Categorii
Producatori
Greutate Ideala
Calculator Greutate Ideala
Noutati in Farmacie


Utipro plus pentru prevenirea si controlul infectiilor urinare


Utipro plus pen

49.00LEI
Informatii
Plata Online & Trust
Sigla PlatiOnline.ro
PlatiOnline
PlatiOnline
Sigla Gpec Magazin de Incredere

Magazin Realizat de Shopfit Online

Farmacie online » Medicatie terapeutica » Afectiuni tract respirator » Raceala / gripa » Dureri de gat/raguseala » Caffetin Coldmax plicuri


Caffetin Coldmax plicuri

Caffetin Coldmax plicuri

Pret

: 2.25LEI




Disponibilitate Disponibilitate: nu este in STOC
Disponibilitate LIVRARE IMEDIATA: Posta Romana 12 lei
Curierat Rapid 15 lei

TVA Pretul contine TVA
Transport gratuit la achizitionarea unui cadou

Caffetin Coldmax   Plicuri

Prezentare:cutia  contine 10 plicuri ; ATENTIE !  PRETUL  AFISAT  ESTE PENTRU 1 plic din cutia cu 10 plicuri !

Compozitie:substantele active sunt paracetamol 1000mg si clorhidrat de fenilefrina 12.2mg(echivalent cu fenilefrina baza 10.0mg).

Celelalte componente sunt acid ascorbic,zahar,aspartam(E951),aroma de lamaie(care contine:uleiuri naturale de lamaie si substante aromatice,maltodextrina,manitol,gluconolactona,guma arabica,sorbitol(E420),a-tocoferol(E307) si dioxid de siliciu coloidal anhidru),zaharina sodica,dioxid de siliciu coloidal anhidru,acid citric si citrat de sodiu.

Caffetin Coldmax contine paracetamol,un analgezic care amelioreaza durerea si scade febra,si fenilefrina,un decongestionant care elibereaza caile nazale blocate.Caffetin Coldmax este utilizat pentru ameliorarea durerilor generale,durerilor in gat,durerilor de cap,congestiei nazale si scaderea temperaturii.

Nu luati Caffetin Coldmax
-daca sunteti alergic(hipersensibil)la paracetamol,clorhidrat de fenilefrina sau la oricare dintre celelalte componente ale Caffetin Coldmax;
-daca aveti o boala cardiaca coronariana severa;
-daca aveti tensiune arteriala mare;
-daca aveti glaucom(o afectiune a ochilor,asociata adesea cu o crestere a presiunii lichidului din interiorul ochiului);
-daca glanda dumneavoastra tiroida este hiperactiva(hipertiroidie);
-daca luati inhibitori ai monoaminoxidazei;
-daca luati antidepresive triciclice (pentru depresie)sau ati luat aceste medicamente in ultimele 14 zile;

Aveti grija deosebita cand utilizati Caffetin Coldmax
-daca prezentati fenomenul Raynaud,o afectiune cauzata de incetinirea circulatiei la nivelul degetelor de la maini si de la picioare;
-daca aveti diabet zaharat ,o boala asociata cu valori crescute ale zaharului in sange;
-daca aveti insuficienta renala moderata si severa;
-daca aveti tulburari ale functiei hepatice:insuficienta hepatocelulara usoara pana la moderata(inclusiv sindormul Gilbert),insuficienta hepatica severa(scor Chil-Pugh>9,hepatica acuta si sunteti tratat in acelasi timp cu medicamente care afecteaza functiile ficatului;
-daca aveti anemie hemolitica(o reducere a numarului de celule rosii dins ange,care poate cauza paloare a pielii si slabiciune sau dificultati la respiratie);
-daca sunteti deshidratat;
-in cazul in care consumati alcool etilic in cantitati foarte mari;
-daca aveti malnutritie cronica;
-daca aveti depletie de glutation din cauza deficitelor metabolice;
-daca aveti astm bronsic sau sunteti hipersensibil la acidul acetilsalicilic(utilizat pentru ameliorarea durerii sau pentru subtierea sangelui).Este posibil sa fiti hipersensibil si la Caffetin Coldmax.
Important:acest medicament contine paracetamol.Nu il luati impreuna cu orice alte medicamente care contin paracetamol.In cazul unui supradozaj,chiar daca va simtiti bine,trebuie sa cereti imediat sfatul unui medic deoarece exista riscul de afectare grava ,intarziata ,a ficatului.Nu il luati impreuna cu orice alte medicamente pentru gripa,raceala sau decongestionante.

Sarcina si alaptarea
Adresati-va medicului dumneavoastra sau farmacistului pentru recomandari inainte de a lua orice medicament.Caffetin Coldmax nu este recomandat in timul sarcinii si alaptarii.

Administrare
Dizolvati continutul unui plic intr-o cana(250ml de apa fierbinte,dar nu fiarta).Amestecati pana la dizolvarea completa si beti solutia incolora,cu aroma de lamaie.
Adulti si adolescenti cu varsta peste 16 ani si greutatea mai mare de 50kg:1 plic.
Doza poate fi repetata la intervale de 4-6 ore.Nu luati mai mult de 3 plicuri intr-un interval de 24 de ore.
Va rugam sa retineti ca dozele mai mari decat cele recomandate pot determina un risc de afectare foarte grava a ficatului.
Utilizarea la copii si adolescenti:Caffetin Coldmax nu este recomandat pentru utilizarea la copiii si adolescentii cu varsta sub 16 ani,fara recomandarea medicului.

Atentie , acesta este un medicament !  
Va  rugam  sa  cititi  cu  atentie  si  in  intregime  prospectul  pe  care  il  veti  gasi  in  cutie  ,  deoarece  el  poate  contine  mai  multe   informatii   decat   pe  site  ,  informatii   importante  pentru  dvs     !  
 

Producator:Alkaloid


Acest produs a fost adaugat in farmacia noastra la data de 02/27/2014.
Clientii care au cumparat acest produs au cumparat si:
Ibusinus Comprimate
Ibusinus Comprimate
Fiterman Propolis C Echinacea Forte
Fiterman Propolis C Echinacea Forte
Antinevralgic Forte Comprimate
Antinevralgic Forte Comprimate
Imodium
Imodium
Modafen 24 comprimate
Modafen 24 comprimate
Fiterman Propolis C Raceala si Gripa plicuri
Fiterman Propolis C Raceala si Gripa plicuri
Alte produse din aceeasi categorie
    Descriere produs   Pret   Stoc 
 GeloRevoice Comprimate de supt x 20  GeloRevoice Comprimate de supt x 20 19.00LEI
 Trachisept Pic de sare x 18 comprimate de supt  Trachisept Pic de sare x 18 comprimate de supt 20.00LEI
 Faringo Intensiv x 16 pastile  Faringo Intensiv x 16 pastile 18.00LEI
Afisez 1 pe 3 (of 120 produse) Arata toate produsele din aceesi categorie
Opinia cumparatorilor
Scrie Comentarii Fii primul care adauga un comentariu!
Cos de cumparaturi
0 produse
Contul meu
Intreaba farmacistul

comenzi prin telefon 0233742341


Recomanda unui prieten
Recomanda unui cunoscut acest produs.
Dictionar Afectiuni
Cuperoza
Cuperoza ( rozacee) este o afectiune inflamatorie cronica , ce debuteaza de obicei la varsta adulta sau mai tarziu si care se caracterizeaza prin dilatatie patologica si permanenta a unor mici vase cutanate , eritem , papule si pustule , in special in zonele centrale ale fetei .

Cauza este necunoscuta , dar boala ...[mai mult]
Toate afectiunile
Cele mai bine vandute
Caffetin Coldmax plicuri