Farmacia online Stejara
by Stejara - Preparate in farmacie! Oferte cu livrare gratuita Oferte cu stoc-limitat Cutia cu surprize farmacie online Campanie aniversara
Categorii
Producatori
Greutate Ideala
Calculator Greutate Ideala
Noutati in Farmacie


Elmiplant Sun Tropical Ulei-spray Bronzare rapida SPF6 150ml


Elmiplant Sun T

19.00LEI
Informatii
Plata Online & Trust
Sigla PlatiOnline.ro
PlatiOnline
PlatiOnline
Sigla Gpec Magazin de Incredere

Magazin Realizat de Shopfit Online

Farmacie online » Medicatie terapeutica » Afectiuni tract respirator » Raceala / gripa » Antipiretice/antigripale » Coldrex Hotrem Lemon X10 plicuri


Coldrex Hotrem Lemon X10 plicuri

Coldrex Hotrem Lemon X10 plicuri

Pret

: 27.00LEI






Disponibilitate Disponibilitate: in STOC
Disponibilitate LIVRARE IMEDIATA: Posta Romana 12 lei
Curierat Rapid 15 lei

TVA Pretul contine TVA
Transport gratuit la achizitionarea unui cadou

Coldrex Hotrem X10 plicuri

Compoziţie: Fiecare plic conţine 750 mg paracetamol, 10 mg clorhidrat de fenilefrină, 60 mg vitamina C (acid ascorbic).
Celelalte componente sunt:etilceluloza,acid citric anhidru,zaharina sodica,citrat de sodiu,zahar,tetrarome lemon,aroma de lamaie,galben de chinolina(E104).

Indicaţii: Pulberile Coldrex HotRem Lemon produc o ameliorare temporară a simptomelor gripei, răcelilor. Aceste simptome includ: dureri de cap, tremurături, nevralgii şi dureri, nas congestionat şi înfundat, durerile din sinuzită şi durerile de gât.

Caracteristici: Pulberile de Coldrex HotRem Lemon conţin paracetamol - analgezic şi antipiretic, clorhidrat de fenilefrină - decongestionant nazal (desfundă nasul şi sinusurile, ajutându-vă să respiraţi mai uşor) şi acid ascorbic - ingredient obişnuit al produselor folosite în gripe şi răceli, care ajută la înlocuirea eventualelor pierderi de vitamina C în primele stadii ale gripei şi răcelilor.

Contraindicaţii: A nu se administra concomitent cu alte produse care conţin paracetamol. A nu se administra Coldrex HotRem Lemon dacă sunteţi alergic la paracetamol, clorhidrat de fenilefrină sau vitamina C; în cazul unor afecţiuni hepatice sau renale grave; în caz de hipertiroidie, diabet sau dacă sunteţi sub tratament pentru hipertensiune arterială sau afecţiuni cardiace; dacă luaţi antidepresive triciclice, medicamente beta-blocante; dacă luaţi sau dacă aţi luat în ultimele două săptămâni inhibitori de monoaminoxidază.

Precauţii: În cazul administrării altor medicamente (metoclopramid, domperidon, colestiramină) consultaţi medicul înainte de a lua Coldrex HotRem Lemon. Dacă sunteţi însărcinată sau alăptaţi, consultaţi medicul înainte de a lua Coldrex HotRem Lemon.

Administrare: Goliţi conţinutul unui plic într-o ceaşcă şi umpleţi cu apă foarte fierbinte. Agitaţi până la dizolvare. Adulţi şi copii ( în vârstă de 12 ani şi peste 12 ani): 1 plic la fiecare 4-6 ore. A nu se administra mai mult de 5 plicuri în 24 de ore. A nu se administra copiilor sub vârsta de 12 ani fără avizul medicului. Dacă simptomele persistă, consultaţi medicul. A nu se depăşi doza stabilită. În cazul depăşirii dozei recomandate, consultaţi imediat medicul chiar dacă nu vă simţiţi rău.

Efecte secundare: Efectele secundare ale paracetamolului sunt rare. Pot să apară reacţii alergice, de exemplu erupţii cutanate. Fenilefrina poate să producă greţuri, cefalee, mici creşteri ale tensiunii arteriale şi foarte rar palpitaţii. Aceste efecte sunt trecătoare. Consultaţi medicul în cazul oricăror efecte deosebite.

Producator:GlaxoSmithKline


Acest produs a fost adaugat in farmacia noastra la data de 09/12/2008.
Clientii care au cumparat acest produs au cumparat si:
Paduden forte 400 mg * 12 drajeuri
Paduden forte 400 mg * 12 drajeuri
Sofar Glicerol Supozitoare copii
Sofar Glicerol Supozitoare copii
Vivapore Pansament adeziv steril 5x7cm
Vivapore Pansament adeziv steril 5x7cm
Bioeel Aspaco 20 comprimate
Bioeel Aspaco 20 comprimate
Clafen crema 1% 40g
Clafen crema 1% 40g
Panangin comprimate X 50
Panangin comprimate X 50
Reduceri din aceeasi categorie
    Descriere produs   Pret   Stoc 
 TedolFEN Raceala&Gripa x 12 comprimate  TedolFEN Raceala&Gripa x 12 comprimate 12.00LEI
21.00LEI
 Helcor Imviral + plus vitamina C si zinc x 30 tablete  Helcor Imviral + plus vitamina C si zinc x 30 tablete 25.00LEI
33.00LEI
Alte produse din aceeasi categorie
    Descriere produs   Pret   Stoc 
 Larofen Plus Raceala si gripa x 20 comprimate  Larofen Plus Raceala si gripa x 20 comprimate 9.00LEI
 Sanador Sinus x 20 comprimate  Sanador Sinus x 20 comprimate 9.00LEI
 Argentum+® FORTE 120ml cu pulverizator  Argentum+® FORTE 120ml cu pulverizator 12.00LEI
Afisez 1 pe 3 (of 103 produse) Arata toate produsele din aceesi categorie
Opinia cumparatorilor
Scrie Comentarii
cristina4u81@yahoo.com | 11/23/2011
foarte bune si calitativ si referitor de pretul lor
Stele
Media Notelor acordate de catre cumparatori acestui produs: Afisez 1 pe 1 (of 1 comentarii)
Citeste toate opiniile referitoare la acest produs
Cos de cumparaturi
0 produse
Contul meu
Intreaba farmacistul

comenzi prin telefon 0233742341


Recomanda unui prieten
Recomanda unui cunoscut acest produs.
Informatii producatori
GlaxoSmithKline
GlaxoSmithKline
Dictionar Afectiuni
Hipertensiune
Cresterea tensiunii, cu sensul de hipertensiune vasculara sau hipertensiune arteriala, adica cresterea presiunii la nivelul retelei arteriale. Termenul hipertensiune arteriala desemneaza in practica cresterea tensiunii in arterele marii circulatii (hipertensiunea sistemica), presiunea maxima depasind 170 mmHg si putand atinge 250-300 mmHg, iar presiunea minima depasind 100...[mai mult]
Toate afectiunile
Cele mai bine vandute
Coldrex Hotrem Lemon X10 plicuri