Farmacia online Stejara
Livrare gratuita la cadouri Livrare gratuita la Oferte de Sezon Oferte cu stoc-limitat Cutia cu surprize farmacie online
Categorii
Producatori
Greutate Ideala
Calculator Greutate Ideala
Noutati in Farmacie


Centrum Silver 50+ pentru femei x 30


Centrum Silver

39.00LEI
Informatii
Plata Online & Trust
Sigla PlatiOnline.ro
PlatiOnline
PlatiOnline
Sigla Gpec Magazin de Incredere

Magazin Realizat de Shopfit Online

Farmacie online » Medicatie terapeutica » Afectiuni tract respirator » Raceala / gripa » Antipiretice/antigripale » Faringo Hot Drink plicuri


Faringo Hot Drink plicuri

Faringo Hot Drink plicuri

Pret

: 16.00LEI






Disponibilitate Disponibilitate: in STOC
Disponibilitate LIVRARE IMEDIATA: Posta Romana 9 lei
Curierat Rapid 12 lei

TVA Pretul contine TVA
Transport gratuit la achizitionarea unui cadou

Faringo Hot Drink  plicuri

Prezentare:cutie cu 8 plicuri x 13,1g,sub forma de granule omogene de culoare alb-galbui,cu miros slab caracteristic de lamaie,pentru solutie orala;

Compozitie:

Substante active sunt paracetamolul,acidul ascorbic si maleatul de clorfeniramina.
Un plic contine paracetamol 500mg,acid ascorbic 200mg,maleat de clorfeniramina 4mg.
Celelalte componente  sunt:  zahar,acid citric anhidru,zaharina sodica,aroma de lamaie.

Faringo Hot Drink face parte din grupa medicamentelor numite analgezice-antipiretice;

Faringo Hot Drink este un medicament impotriva racelii si gripei,care contine 3 substante active:

  • paracetamol care amelioreaza durerea si reduce temperatura atunci cand aveti febra;
  • maleatul de clorfeniramina reduce congestia nazala,lacrimarea ochilor,asociate adesea cu cele de mai sus si actioneaza asupra fenomenelor de tipul stranutului;
  • vitamina C (acidul ascorbic)va ajuta sa inlocuiti vitamina C care se pierde in primele stadii de raceala si gripa.

Faringo Hot Drink este un remediu folosit pentru ameliorarea simptomatica ,pe termen scurt a gripei ,    starilor febrile ,frisoanelor si racelilor comune,inclusiv a cefaleei ,durerilor in gat,disconfortului si durerilor ,congestiei nazale,sinuzitei precum si a durerii si catarului nazal acut ,asociate acesteia.Medicamentul este destinat utilizarii de catre adulti si adolescenti cu varsta mai mare de 15 ani.
Tratamentul dupa 3 zile nu va simtiti mai bine sau va simtiti mai rau,trebuie sa va adresati unui medic.

Nu utilizati Faringo Drink

  • daca sunteti alergic la paracetamol,fenacetina sau alte antiinflamatoare,feniramina sau alte antihistaminice sau la oricare dintre celelalte componente ale Faringo Hot Drink;
  • daca aveti un deficit de glucozo-6-fosfat-dehidrogenaza ;
  • daca suferiti de afectare graa a rinichilor (riscul de efecte nedorite la nivelul rinichilor poate fi crescut in cazul administrarii prelungite de doze mari);
  • daca aveti tulburari uretro-prostatice cu risc de retentie urinara;
  • daca suferiti tulburari uretro-prostatice cu risc de retentie urinara;
  • daca suferiti de glaucom cu unghi inchis ,istoric familial de glaucom cu unghi deschis ;
  • daca suferiti de afectare grava a ficatului ;
  • daca sunteti in tratament concomitent cu inhibitori de monoaminooxidaza (IMAO)non-selectivi;
  • daca suferiti de pietre la rinichi (doze mari-1g acid ascorbic pe zi,timp indelungat)
  • daca aveti intoleranta la unele categorii de zaharuri (contine zahar);
  • daca aveti varsta sub 15 ani;

Mod de administrare:utilizati intotdeauna acest medicament exact asa cum este descris in acest prospect sau asa cum v-a spus medicul dumneavoastra sau farmacistul.Discutati cu medicul dumneavoastra sau cu farmacistul daca nu sunteti sigur.

Adulti si adolescenti peste 15 ani

Un plic Faringo Hot Drink de 2-3 ori pe zi.Intervalul intre administrari trebuie sa fie de del putin 4 ore.Daca suferiti de afectare grava a rinichilor ,intervalul intre administrari trebuie sa fie de cel putin 4 ore.Daca suferiti de afectare grava a rinichilor,intervalul intre administrari trebuie sa fie de cel putin 8 ore.Continutul unui plic de Faringo Hot Drink se dizolva intr-o cana cu apa fierbinte (aproximativ 200ml).Se obtine o bautura cu aroma de lamaie care se bea fierbinte.Nu dizolvati si nu administrati mai mult de un plic o data.

Pentru tratamentul starilor gripale,este preferabila administrarea acestui medicament cu apa fierbinte,seara,din momentul aparitiei primelor simptome.

Producator:Terapia

 

 

 

 

 


Acest produs a fost adaugat in farmacia noastra la data de 11/17/2012.
Clientii care au cumparat acest produs au cumparat si:
FarmaClass Hepamix Capsule
FarmaClass Hepamix Capsule
Walmark Minimartieni Gummy cu Echinacea
Walmark Minimartieni Gummy cu Echinacea
Paduden forte 400 mg * 12 drajeuri
Paduden forte 400 mg * 12 drajeuri
Crevil Gel-crema Puterea calului cu ardei iute
Crevil Gel-crema Puterea calului cu ardei iute
Olynth 1% spray nazal copii peste 12 ani si adulti
Olynth 1% spray nazal copii peste 12 ani si adulti
Hyllan RheumastoPlast Hot Plasturi analgezici X 8
Hyllan RheumastoPlast Hot Plasturi analgezici X 8
Reduceri din aceeasi categorie
    Descriere produs   Pret   Stoc 
 Fiterman Propolis C Echinacea Forte  Fiterman Propolis C Echinacea Forte 19.00LEI
25.00LEI
 Fiterman Propolis C+Echinaceea X 20 comprimate  Fiterman Propolis C+Echinaceea X 20 comprimate 11.00LEI
13.00LEI
Alte produse din aceeasi categorie
    Descriere produs   Pret   Stoc 
 TedolFEN Raceala&Gripa x 12 comprimate  TedolFEN Raceala&Gripa x 12 comprimate 8.00LEI
 InfluBENE Raceala&Gripa 500mg x 10 plicuri  InfluBENE Raceala&Gripa 500mg x 10 plicuri 14.00LEI
 InfluBENE Raceala&Gripa 1000mg x 10 plicuri  InfluBENE Raceala&Gripa 1000mg x 10 plicuri 18.00LEI
Afisez 1 pe 3 (of 99 produse) Arata toate produsele din aceesi categorie
Opinia cumparatorilor
Scrie Comentarii Fii primul care adauga un comentariu!
Cos de cumparaturi
0 produse
Contul meu
Intreaba farmacistul

comenzi prin telefon 0233742341


Recomanda unui prieten
Recomanda unui cunoscut acest produs.
Informatii producatori
Terapia Romania
Terapia Romania
Dictionar Afectiuni
Hipermenoree
Menstruatie de o abundenta anormala....[mai mult]
Toate afectiunile
Cele mai bine vandute
Faringo Hot Drink plicuri