Farmacia online Stejara
Livrare gratuita la cadouri Livrare gratuita la Oferte de Sezon Oferte cu stoc-limitat Cutia cu surprize farmacie online
Categorii
Producatori
Greutate Ideala
Calculator Greutate Ideala
Noutati in Farmacie


Vopsea par fara amoniac Beauty Hair Creme Color 7.0-blond


Vopsea par fara

58.00LEI
Informatii
Plata Online & Trust
Sigla PlatiOnline.ro
PlatiOnline
PlatiOnline
Sigla Gpec Magazin de Incredere

Magazin Realizat de Shopfit Online

Farmacie online » Medicatie terapeutica » Afectiuni tract respirator » Raceala / gripa » Antipiretice/antigripale » Panadol comprimate


Panadol  comprimate

Panadol comprimate

Pret

: 6.00LEI






Disponibilitate Disponibilitate: in STOC
Disponibilitate LIVRARE IMEDIATA: Posta Romana 12 lei
Curierat Rapid 15 lei

TVA Pretul contine TVA
Transport gratuit la achizitionarea unui cadou

Panadol comprimate

Cutie cu 12 comprimate cu forma alungita, usor de inghitit.

Indicatii :

Panadol calmeaza rapid si eficient durerile de cap, migrenele, durerile de spate, durerile de dinti, durerile reumatice si musculare, durerile menstruale. Panadol inlatura disconfortul din raceli si gripe, durerile de gat si scade febra.

Compozitie :
Fiecare comprimat contine paracetamol 500 mg.

Mod de administrare :
-Adulti: se recomanda 1- 2 comprimate la nevoie , de maximum 4 ori/zi .
Administrarea nu se repeta la un interval mai mic de 4 ore.
A nu se depasi 8 comprimate in 24 de ore.
-Copii (intre 6 si 12 ani): se recomanda 1/2 comprimat - 1 comprimat de 1-4 ori pe zi.
A nu se administra mai mult de 4 comprimate in 24 de ore. A nu se administra copiilor mai mult de 3 zile fara avizul medicului.
A nu se administra copiilor sub varsta de 6 ani fara avizul medicului.
Daca simptomele persista, consultati medicul.
A nu se depasi doza stabilita. In cazul depasirii dozei recomandate, consultati imediat medicul, chiar daca va simtiti bine .

Masuri de precautie:
In cazul unor afectiuni renale sau hepatice grave sau in cazul administrarii altor medicamente (metoclopramid, domperidon, colestiramina) consultati medicul inainte de a lua Panadol.
In cazul unui tratament cu anticoagulante, daca aveti nevoie sa luati zilnic un analgezic pe o perioada indelungata, puteti sa luati in mod ocazional paracetamol. Daca sunteti insarcinata, consultati medicul inainte de a lua Panadol.
A nu se administra concomitent cu alte produse care contin paracetamol. Daca sunteti alergic la paracetamol, nu luati Panadol.
Efectele secundare ale paracetamolului sunt rare. Pot sa apara reactii alergice, de exemplu eruptii cutanate. Consultati medicul in cazul oricaror efecte nedorite.

Producator : Smith Kline Beecham Marea Britanie


Acest produs a fost adaugat in farmacia noastra la data de 08/18/2010.
Clientii care au cumparat acest produs au cumparat si:
Sana Inel ombilical pediatric
Sana Inel ombilical pediatric
Apa termala Ivatherm  200ml
Apa termala Ivatherm 200ml
Dalin Baby Ulei de corp cu aloe vera 200 ml
Dalin Baby Ulei de corp cu aloe vera 200 ml
Prevomit Kids Acadele impotriva raului de miscare x 6
Prevomit Kids Acadele impotriva raului de miscare x 6
Prima Alinta betisoare urechi copii
Prima Alinta betisoare urechi copii
Ser Fiziologic pentru igiena ochilor si nasucului la nou-nascuti
Ser Fiziologic pentru igiena ochilor si nasucului la nou-nascuti
Reduceri din aceeasi categorie
    Descriere produs   Pret   Stoc 
 Fiterman Propolis C Echinacea Forte  Fiterman Propolis C Echinacea Forte 19.00LEI
25.00LEI
Alte produse din aceeasi categorie
    Descriere produs   Pret   Stoc 
 TedolFEN Raceala&Gripa x 12 comprimate  TedolFEN Raceala&Gripa x 12 comprimate 8.00LEI
 InfluBENE Raceala&Gripa 500mg x 10 plicuri  InfluBENE Raceala&Gripa 500mg x 10 plicuri 14.00LEI
 InfluBENE Raceala&Gripa 1000mg x 10 plicuri  InfluBENE Raceala&Gripa 1000mg x 10 plicuri 19.00LEI
Afisez 1 pe 3 (of 99 produse) Arata toate produsele din aceesi categorie
Opinia cumparatorilor
Scrie Comentarii
cristina4u81@yahoo.com | 11/23/2011
foarte bune si calitativ si referitor de pretul lor
Stele
chelciov laura cristina | 09/19/2011
Noi am luat acest produs pt ca e in primul rand ieftin si contine paracetamol,ceea ce inseamna ca e bun la raceli,dureri,etc.
Stele
Media Notelor acordate de catre cumparatori acestui produs: Afisez 1 pe 2 (of 2 comentarii)
Citeste toate opiniile referitoare la acest produs
Cos de cumparaturi
0 produse
Contul meu
Intreaba farmacistul

comenzi prin telefon 0233742341


Recomanda unui prieten
Recomanda unui cunoscut acest produs.
Informatii producatori
SmithKline Beecham Marea Britani
SmithKline Beecham Marea Britani
Dictionar Afectiuni
Febra
Cresterea temperaturii centrale a organismului uman peste temperatura fiziologica, considerata, in general, de maximum 37°C. Deoarece exista variatii fiziologice in jurul acestei valori (in functie de varsta, in sarcina etc.), practic starea febrila se considera a fi peste 38°C. Pentru temperaturi intre 37° si 38°C se utilizeaza denumirea de stare subfebrila...[mai mult]
Toate afectiunile
Cele mai bine vandute
Panadol comprimate