Farmacia online Stejara
by Stejara - Preparate in farmacie! Oferte cu livrare gratuita Oferte cu stoc-limitat Cutia cu surprize farmacie online
Categorii
Producatori
Greutate Ideala
Calculator Greutate Ideala
Noutati in Farmacie


Mustela Sun Bebe Lotiune corp SPF50+ 100ml


Mustela Sun Beb

92.00LEI
Informatii
Plata Online & Trust
Sigla PlatiOnline.ro
PlatiOnline
PlatiOnline
Sigla Gpec Magazin de Incredere

Magazin Realizat de Shopfit Online

Farmacie online » Medicatie terapeutica » Afectiuni tract respirator » Raceala / gripa » Antipiretice/antigripale » Panadol Extra


Panadol  Extra

Panadol Extra

Pret

: 9.00LEI






Disponibilitate Disponibilitate: in STOC
Disponibilitate LIVRARE IMEDIATA: Posta Romana 12 lei
Curierat Rapid 15 lei

TVA Pretul contine TVA
Transport gratuit la achizitionarea unui cadou

Panadol Extra

Cutie cu 12 comprimate filmate cu forma alungita, usor de inghitit.

Indicatii :

Panadol Extra este recomandat ca analgezic mediu si antipiretic in tratamentul durerilor de intensitate usoara-moderata si a starilor febrile: dureri de cap, migrene, dureri de spate, dureri de dinti, nevralgii, dureri reumatice si musculare, dureri menstruale.
Panadol Extra amelioreaza disconfortul din raceala si gripa si scade febra.

Contraindicatii :
A nu se administra concomitent cu alte produse care contin paracetamol. Daca sunteti alergic la paracetamol, nu luati Panadol Extra.

Compozitie :
Fiecare comprimat contine paracetamol 500 mg si cofeina 65 mg.
Panadol Extra contine o combinatie de doua substante active: paracetamol- analgezic (combate durerea) si antipiretic (reduce febra)-si cofeina pentru calmarea totala a durerilor .
Panadol Extra nu irita stomacul.

Mod de administrare :
Aduti si adolescenti peste 12 ani : se recomanda 1-2 comprimate la fiecare 4 ore . Administrarea nu se repeta la un interval mai mic de 4 ore.
Doza zilnica maxima este de 8 comprimate (4 doze) in 24 de ore.
Panadol Extra nu este recomandat copiilor sub varsta de 12 ani. Daca simptomele persista consultati medicul.
A nu se depasi doza stabilita. in cazul depasirii dozei recomandate, consultati imediat medicul, chiar daca nu va simtiti rau.

Masuri de precautie :
In cazul unor afectiuni renale sau hepatice grave sau in cazul administrarii altor medicamente (metoclopramid, domperidon, colestiramina) consultati medicul inainte de a lua Panadol Extra.
In cazul unui tratament cu anticoagulante, daca aveti nevoie sa luati zilnic un analgezic pe o perioada indelungata, puteti sa luati in mod ocazional paracetamol. Daca sunteti insarcinata, consultati medicul inainte de a lua Panadol Extra.
Efectele secundare ale paracetamolului sunt rare. Pot sa apara reactii alergice, de exemplu eruptii cutanate. Consumul excesiv de ceai sau cafea concomitent cu administrarea Panadolului Extra poate produce iritabilitate sau nervozitate. Consultati medicul in cazul oricaror efecte deosebite.

Producator: SmithKline Beecham Marea Britanica


Acest produs a fost adaugat in farmacia noastra la data de 08/18/2010.
Clientii care au cumparat acest produs au cumparat si:
Zenyth ColonHelp Detox Forte
Zenyth ColonHelp Detox Forte
Nurofen Immedia Ultra 400mg x 12 drajeuri
Nurofen Immedia Ultra 400mg x 12 drajeuri
Nurofen Supozitoare pentru copii 60mg
Nurofen Supozitoare pentru copii 60mg
Baby Wind Partaitor sugari pentru eliminarea gazelor intestinale
Baby Wind Partaitor sugari pentru eliminarea gazelor intestinale
Zdrovit Calciu Magneziu Zinc Vitamina C X 50 comprimate
Zdrovit Calciu Magneziu Zinc Vitamina C X 50 comprimate
Coseli Active Clor (Javel)  x 50 tablete
Coseli Active Clor (Javel) x 50 tablete
Reduceri din aceeasi categorie
    Descriere produs   Pret   Stoc 
 TedolFEN Raceala&Gripa x 12 comprimate  TedolFEN Raceala&Gripa x 12 comprimate 12.00LEI
21.00LEI
 Helcor Imviral + plus vitamina C si zinc x 30 tablete  Helcor Imviral + plus vitamina C si zinc x 30 tablete 21.00LEI
33.00LEI
Alte produse din aceeasi categorie
    Descriere produs   Pret   Stoc 
 Larofen Plus Raceala si gripa x 20 comprimate  Larofen Plus Raceala si gripa x 20 comprimate 9.00LEI
 Sanador Sinus x 20 comprimate  Sanador Sinus x 20 comprimate 9.00LEI
 Argentum+® FORTE 120ml cu pulverizator  Argentum+® FORTE 120ml cu pulverizator 12.00LEI
Afisez 1 pe 3 (of 103 produse) Arata toate produsele din aceesi categorie
Opinia cumparatorilor
Scrie Comentarii Fii primul care adauga un comentariu!
Cos de cumparaturi
0 produse
Contul meu
Intreaba farmacistul

comenzi prin telefon 0233742341


Recomanda unui prieten
Recomanda unui cunoscut acest produs.
Informatii producatori
SmithKline Beecham Marea Britani
SmithKline Beecham Marea Britani
Dictionar Afectiuni
Cataracta
Afectiune oculara care consta In opacifierea progresiva a cristalinului sau a capsulei acestuia, cu diminuarea acuitatii vizuale. Cataracta poate fi congenitala, posttraumatica sau spontana....[mai mult]
Toate afectiunile
Cele mai bine vandute
Panadol Extra