Farmacia online Stejara
Livrare gratuita la cadouri Livrare gratuita la Oferte de Sezon Oferte cu stoc-limitat Cutia cu surprize farmacie online
Categorii
Producatori
Greutate Ideala
Calculator Greutate Ideala
Noutati in Farmacie


Innergy Levurin Plicuri X 10


Innergy Levurin

19.00LEI
Informatii
Plata Online & Trust
Sigla PlatiOnline.ro
PlatiOnline
PlatiOnline
Sigla Gpec Magazin de Incredere

Magazin Realizat de siteuriweb

Farmacie online » Medicatie terapeutica » Afectiuni tract respirator » Raceala / gripa » Antipiretice/antigripale » Theraflu Sinus Raceala si Gripa Plicuri


Theraflu Sinus Raceala si Gripa Plicuri

Theraflu Sinus Raceala si Gripa Plicuri

Pret

: 20.00LEI






Disponibilitate Disponibilitate: in STOC
Disponibilitate LIVRARE IMEDIATA: Posta Romana 9 lei
Curierat Rapid 12 lei

TVA Pretul contine TVA
Transport gratuit la achizitionarea unui cadou

Theraflu Sinus Raceala si Gripa Plicuri

Prezentare:cutie cu 10 plicuri;

Compozitia/.plic:contine paracetamol 650mg,clorhidrat de fenilefrina 10mg si excipienti ;

Theraflu Sinus Raceala si Gripa este recomandat in tratamentul simptomelor asociate racelii si gripei,inclusiv:dureri sinusale,dureri de cap cauzate de sinuzita ,congestie nazala.Paracetamolul reduce febra si durerea,clorhidratul de fenilefrina reduce inflamatia si congestia mucoaselor.

Mod de administrare:adulti si copii cu varsta peste 12 ani; continutul unui plic de Theraflu Sinus  Raceala si Gripa se dizolva intr-o  cana cu apa fierbinte (aprox. 200 ml).
Se obtine o bautura cu aroma de lamaie care se bea fierbinte.
Nu dizolvati si nu administrati mai mult de 1 plic o data.
Doza poate fi repetata dupa 4-6 ore,dupa cum va fi necesar pentru ameliorarea simptomelor ,fara a se depasi 2 plicuri in 24 de ore.
Nu depasiti doza recomandata si nu administrati medicamentul pentru mai mult de 5 zile consecutiv.

Reactii adverse:
Ca toate medicamentele, Theraflu Extra Raceala si Gripa poate determina reactii adverse .
Cele mai frecvente reactii adverse sunt reactii alergice cutanate usoare, somnolenta, greata, ameteala, uscaciunea gurii sau a gatului, oboseala, durerea de cap, insomnia, iritabilitatea si nervozitatea, tahicardia (accelerarea batailor immii) si palpitatiile.
De asemenea, se pot manifesta tulburari gastrointestinale, care includ constipatia, diareea sau balonarea, precum si, ocazional, stare de agitatie si tulburari de somn.

Contraindicatii :
- copii sub 12 ani ;
- diabet zaharat ;
-sarcina si alaptare ;

Precautii:
- boli hepatice, renale sau ale tiroidei ;
- varsta peste 70 ani cu tulburari cardiovasculare.

Producator:Novartis


Acest produs a fost adaugat in farmacia noastra la data de 03/09/2012.
Clientii care au cumparat acest produs au cumparat si:
Refflor Adulti capsule  Economy Pack
Refflor Adulti capsule Economy Pack
Septolete Plus Pastile pentru supt
Septolete Plus Pastile pentru supt
Zentiva Ibalgin Forte 400 mg X 12  Comprimate
Zentiva Ibalgin Forte 400 mg X 12 Comprimate
Vagostabyl
Vagostabyl
Vitamax X 15 cps OFERTA 2 cutii la pret special
Vitamax X 15 cps OFERTA 2 cutii la pret special
Modafen 24 comprimate
Modafen 24 comprimate
Alte produse din aceeasi categorie
    Descriere produs   Pret   Stoc 
 Herbagetica Aspirina organica x 70 capsule  Herbagetica Aspirina organica x 70 capsule 31.00LEI
 Herbagetica Aspirina organica x 30 capsule  Herbagetica Aspirina organica x 30 capsule 17.00LEI
 Bioeel Vitamina C 200mg comprimate fara zahar X 20  Bioeel Vitamina C 200mg comprimate fara zahar X 20 6.00LEI
Afisez 1 pe 3 (of 87 produse) Arata toate produsele din aceesi categorie
Opinia cumparatorilor
Scrie Comentarii Fii primul care adauga un comentariu!
Cos de cumparaturi
0 produse
Contul meu
Intreaba farmacistul

comenzi prin telefon 0233742341


Recomanda unui prieten
Recomanda unui cunoscut acest produs.
Informatii producatori
Novartis - Elvetia
Novartis - Elvetia
Dictionar Afectiuni
Hepatita d
Hepatita rezultata prin infectia simultana (coinfectie sau suprainfectie) cu virusul B si agentui delta sau virusul hepatitei D. In plasma poate fi pus In evidenta antigenul hepatitei D....[mai mult]
Toate afectiunile
Cele mai bine vandute
Theraflu Sinus Raceala si Gripa Plicuri