Farmacia online Stejara
by Stejara - Preparate in farmacie! Oferte cu stoc-limitat Cutia cu surprize
Categorii
Producatori
Greutate Ideala
Calculator Greutate Ideala
Noutati in Farmacie


Fares Ceai Distonoplant calmant vrac 50g


Fares Ceai Dist

8.00LEI
Informatii
Plata Online & Trust
Sigla Gpec Magazin de Incredere

Magazin Realizat de Shopfit Online

Farmacie online » Medicamente » Medic.OTC raceala/tuse/gat » Faringo Hot Drink plicuri


Faringo Hot Drink plicuri

Faringo Hot Drink plicuri

Pret

: 24.00LEI




Disponibilitate Disponibilitate: nu este in STOC
Disponibilitate LIVRARE IMEDIATA: Posta Romana 12 lei
Curierat Rapid 15 lei

TVA Pretul contine TVA

Faringo Hot Drink  plicuri

Prezentare:cutie cu 8 plicuri x 13,1g,sub forma de granule omogene de culoare alb-galbui,cu miros slab caracteristic de lamaie,pentru solutie orala;

Compozitie:

Substante active sunt paracetamolul,acidul ascorbic si maleatul de clorfeniramina.
Un plic contine paracetamol 500mg,acid ascorbic 200mg,maleat de clorfeniramina 4mg.
Celelalte componente  sunt:  zahar,acid citric anhidru,zaharina sodica,aroma de lamaie.

Faringo Hot Drink face parte din grupa medicamentelor numite analgezice-antipiretice;

Faringo Hot Drink este un medicament impotriva racelii si gripei,care contine 3 substante active:

  • paracetamol care amelioreaza durerea si reduce temperatura atunci cand aveti febra;
  • maleatul de clorfeniramina reduce congestia nazala,lacrimarea ochilor,asociate adesea cu cele de mai sus si actioneaza asupra fenomenelor de tipul stranutului;
  • vitamina C (acidul ascorbic)va ajuta sa inlocuiti vitamina C care se pierde in primele stadii de raceala si gripa.

Faringo Hot Drink este un remediu folosit pentru ameliorarea simptomatica ,pe termen scurt a gripei ,    starilor febrile ,frisoanelor si racelilor comune,inclusiv a cefaleei ,durerilor in gat,disconfortului si durerilor ,congestiei nazale,sinuzitei precum si a durerii si catarului nazal acut ,asociate acesteia.Medicamentul este destinat utilizarii de catre adulti si adolescenti cu varsta mai mare de 15 ani.
Tratamentul dupa 3 zile nu va simtiti mai bine sau va simtiti mai rau,trebuie sa va adresati unui medic.

Nu utilizati Faringo Drink

  • daca sunteti alergic la paracetamol,fenacetina sau alte antiinflamatoare,feniramina sau alte antihistaminice sau la oricare dintre celelalte componente ale Faringo Hot Drink;
  • daca aveti un deficit de glucozo-6-fosfat-dehidrogenaza ;
  • daca suferiti de afectare graa a rinichilor (riscul de efecte nedorite la nivelul rinichilor poate fi crescut in cazul administrarii prelungite de doze mari);
  • daca aveti tulburari uretro-prostatice cu risc de retentie urinara;
  • daca suferiti tulburari uretro-prostatice cu risc de retentie urinara;
  • daca suferiti de glaucom cu unghi inchis ,istoric familial de glaucom cu unghi deschis ;
  • daca suferiti de afectare grava a ficatului ;
  • daca sunteti in tratament concomitent cu inhibitori de monoaminooxidaza (IMAO)non-selectivi;
  • daca suferiti de pietre la rinichi (doze mari-1g acid ascorbic pe zi,timp indelungat)
  • daca aveti intoleranta la unele categorii de zaharuri (contine zahar);
  • daca aveti varsta sub 15 ani;

Mod de administrare:utilizati intotdeauna acest medicament exact asa cum este descris in acest prospect sau asa cum v-a spus medicul dumneavoastra sau farmacistul.Discutati cu medicul dumneavoastra sau cu farmacistul daca nu sunteti sigur.

Adulti si adolescenti peste 15 ani

Un plic Faringo Hot Drink de 2-3 ori pe zi.Intervalul intre administrari trebuie sa fie de del putin 4 ore.Daca suferiti de afectare grava a rinichilor ,intervalul intre administrari trebuie sa fie de cel putin 4 ore.Daca suferiti de afectare grava a rinichilor,intervalul intre administrari trebuie sa fie de cel putin 8 ore.Continutul unui plic de Faringo Hot Drink se dizolva intr-o cana cu apa fierbinte (aproximativ 200ml).Se obtine o bautura cu aroma de lamaie care se bea fierbinte.Nu dizolvati si nu administrati mai mult de un plic o data.

Pentru tratamentul starilor gripale,este preferabila administrarea acestui medicament cu apa fierbinte,seara,din momentul aparitiei primelor simptome.

Producator:Terapia

 

 

 

 

 


Acest produs a fost adaugat in farmacia noastra la data de 11/17/2012.
Clientii care au cumparat acest produs au cumparat si:
Fares Ulei esential Ti Tree uz intern si extern 10 ml
Fares Ulei esential Ti Tree uz intern si extern 10 ml
Faringo Intensiv x 16 pastile
Faringo Intensiv x 16 pastile
Himalaya Crema antiseptica si cicatrizanta 20g
Himalaya Crema antiseptica si cicatrizanta 20g
Efferalgan 1g Comprimate efervescente X 8
Efferalgan 1g Comprimate efervescente X 8
Fares Ulei Biosept Plus (Biomicin solutie de uleiuri esentiale)
Fares Ulei Biosept Plus (Biomicin solutie de uleiuri esentiale)
Fares Hapciu Ceai pentru raceala si gripa plicuri X20
Fares Hapciu Ceai pentru raceala si gripa plicuri X20
Alte produse din aceeasi categorie
    Descriere produs   Pret   Stoc 
 Vibrocil Actilong 1mg/ml spray nazal  Vibrocil Actilong 1mg/ml spray nazal 21.00LEI
 Sinupret Acute x 20 drajeuri  Sinupret Acute x 20 drajeuri 55.00LEI
 KRKA SeptaNazal Spray 1mg cu xilometazolina si dexpantenol  KRKA SeptaNazal Spray 1mg cu xilometazolina si dexpantenol 17.00LEI
Afisez 1 pe 3 (of 95 produse) Arata toate produsele din aceesi categorie
Opinia cumparatorilor
Scrie Comentarii Fii primul care adauga un comentariu!
Cos de cumparaturi
0 produse
Contul meu
Intreaba farmacistul

comenzi prin telefon 0233742341


Recomanda unui prieten
Recomanda unui cunoscut acest produs.
Informatii producatori

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/farmstej/public_html/includes/classes/seo.class.php on line 2560
Terapia Romania
Terapia Romania
Dictionar Afectiuni
Herpes
Boala cutanata acuta caracterizata printr-o eruptie de vezicule mici, transparente, adesea grupate pe un fond rosiatic si inconjurate de o areola rosie. Herpesul este produs de un virus, Herpes simplex virus (HSV) sau Herpesvirus hominis (HVH), din familia Herpesviridae. Herpesul are sediul indeosebi pe fata, in jurul gurii si nasului (buton de febra), uneori la nivel geni...[mai mult]
Toate afectiunile
Cele mai bine vandute
Faringo Hot Drink plicuri