Farmacia online Stejara
by Stejara - Preparate in farmacie! Oferte cu livrare gratuita Oferte cu stoc-limitat Cutia cu surprize
Categorii
Producatori
Greutate Ideala
Calculator Greutate Ideala
Noutati in Farmacie


Nature Cafea verde macinata cu coaja lamaie 250g


Nature Cafea ve

18.00LEI
Informatii
Plata Online & Trust
Sigla PlatiOnline.ro
PlatiOnline
PlatiOnline
Sigla Gpec Magazin de Incredere

Magazin Realizat de Shopfit Online

Farmacie online » Medicamente » Medic.OTC raceala/tuse/gat » Gripostop Granule pt. solutie orala impotriva racelii si gripei


Gripostop Granule pt. solutie orala impotriva racelii si gripei

Gripostop Granule pt. solutie orala impotriva racelii si gripei

Pret

: 16.00LEI




Disponibilitate Disponibilitate: nu este in STOC
Disponibilitate LIVRARE IMEDIATA: Posta Romana 12 lei
Curierat Rapid 15 lei

TVA Pretul contine TVA
Transport gratuit la achizitionarea unui cadou

Gripostop Granule pentru solutie orala
aroma de lamaie 

Prezentare:cutie  cu 8 plicuri x 13.1g;

Compozitie:substante active sunt paracetamol 500mg,acid ascorbic 200mg si maleat de clorfeniramina 4mg.Celelalte componente sunt zahar,acid citric anhidru,zaharina sodica,aroma de lamaie.

Gripostop este un medicament impotriva racelii si gripei,care contine trei substante active:

  • paracetamol care amelioreaza durerea si reduce temperatura atunci cand aveti febra;
  • maleatul de clorfeniramina reduce congestia nazala,lacrimarea ochilor,asociate adesea cu acestea si actioneaza asupra fenomenelor de tipul stranutului;
  • vitamina C (acidul ascorbic) va ajuta sa inlocuiti vitamina C care se pierde in primele stadii de raceala si gripa;

Gripostop este un remediu  folosit pentru ameliorarea simptomatica,pe termen scurt a gripei,starilor febrile,frisoanelor si racelilor comune,inclusiv a cefaleei,durerilor in gat,disconfortului si durerilor,congestiei nazale,sinuzitei precum si a durerii si catarului nazal acut,asociate acesteia.
Medicamentul este destinat utilizarii de catre adulti si adolescenti cu varsta mai mare de 15 ani.Tratamentul cu antibiotice poate fi necesar in cazul aparitiei infectiilor bacteriene.

Nu utilizati Gripostop in urmatoarele situatii:
Daca sunteti alergic la paracetamol,fenacetina sau alte antiinflamatoare,feniramina sau alte antihistaminice sau la oricare dintre componentele medicamentului.

Daca aveti un deficit de glucozo-6-fosfat-dehidrogenaza.Daca suferiti de afectare grava a rinichilor(riscul de efecte nedorite la nivelul rinichilor poate fi crescut in cazul administrarii prelungite de doze mari).
Daca aveti tulburari uretro-protatice cu risc de retentie urinara.
Daca suferiti de glaucom cu unghi inchis,istoric familial de glaucom cu unghi inchis sau glaucom cu unghi deschis.
Daca suferiti de afectare grava a ficatului.
Daca sunteti in tratament concomitent cu inhibitori de monoaminooxidaza(IMAO) non-selectivi.
Daca suferiti de pietre la rinichi(doze mari-1g acid ascorbic pe zi,timp indelungat)
Daca aveti intoleranta la unele categorii de zaharuri (contine zahar).
Daca aveti varsta sub 15 ani.
Nu consumati alcool,medicamente sau alimente ce contin alcool in timpul tratamentului cu Gripostop.

Sarcina
In consecinta,ca o masura de precautie,acest medicament nu trebuie administrat in timpul sarcinii sau  in perioada de alaptare.

Conducerea vehiculelor si folosirea utilajelor
Datorita efectelor adverse pe care le are(de exemplu somnolenta,sedare,stare confuzionala,ameteala,tulburari de acomodare a vederii),produsul poate influenta capacitatea de a conduce autovehicule sau de a folosi utilaje.
Gripostop contine zahar.Daca medicul dumneavoastra v-a atentionat ca aveti intoleranta fata de unele categorii de zaharuri,va rugam sa-l intrebati inainte de a lua acest medicament.

Administrare
Adulti(cu varsta peste 15 ani):1 plic Gripostop de 2-3 ori pe zi.
Intervalul intre administrari trebuie sa fie de cel putin 4 ore.
Daca suferiti de afectare grava a rinichilor intervalul intre administrari trebuie sa fie de cel putin 8 ore.

Continutul unui plic de Gripostop se dizolva intr-o cana cu apa fierbinte(aproximativ 200ml) .Se obtine o bautura cu aroma de lamaie care se bea fierbinte.
Nu dizolvati si nu administrati mai mult de un plic o data.P
entru tratamentul starilor gripale,este preferabila administrarea acestui medicament cu apa fierbinte,seara,din momentul aparitiei primelor simptome.
Informati medicul dumneavoastra sau farmacistul daca starea de rau continua si dupa 5 zile de tratament .

Producator:SC Slavia Pharm

 


Acest produs a fost adaugat in farmacia noastra la data de 12/10/2014.
Clientii care au cumparat acest produs au cumparat si:
Catrix Pudra Cicatrizanta cu Colagen
Catrix Pudra Cicatrizanta cu Colagen
ASPIRIN cardio 100 mg X 28 comprimate
ASPIRIN cardio 100 mg X 28 comprimate
Cicatrix  30  ml
Cicatrix 30 ml
Alevia Ginkgo biloba Ginkana 120mg
Alevia Ginkgo biloba Ginkana 120mg
Alte produse din aceeasi categorie
    Descriere produs   Pret   Stoc 
 KRKA SeptaNazal Spray 1mg cu xilometazolina si dexpantenol  KRKA SeptaNazal Spray 1mg cu xilometazolina si dexpantenol 22.00LEI
 Bionorica Bronchipret TP Comprimate  Bionorica Bronchipret TP Comprimate 35.00LEI
 Nasic spray nazal pentru adulti  Nasic spray nazal pentru adulti 19.00LEI
Afisez 1 pe 3 (of 93 produse) Arata toate produsele din aceesi categorie
Opinia cumparatorilor
Scrie Comentarii Fii primul care adauga un comentariu!
Cos de cumparaturi
0 produse
Contul meu
Intreaba farmacistul

comenzi prin telefon 0233742341


Recomanda unui prieten
Recomanda unui cunoscut acest produs.
Informatii producatori
Slavia Pharm
Slavia Pharm
Dictionar Afectiuni
Astm
Sindrom respirator cronic determinat de cauze multiple, caracterizat prin crize de dispnee paroxistica de tip expirator, urmate de regula de o expectoratie mucoasa....[mai mult]
Toate afectiunile
Cele mai bine vandute
Gripostop Granule pt. solutie orala impotriva racelii si gripei